Will Smith

Will Smith jest aktorem oraz producentem filmowym znanym z filmów, takich jak: “Jestem legendą”, “W pogoni za szczęściem” czy bardzo popularnym teraz “King Richard: Zwycięska rodzina”. W 1997 roku poślubił aktorkę i wokalistkę Jadę Pinkett, z którą ma dwoje dzieci. 

Incydent podczas gali

Kilka dni po gali rozdania Oscarów amerykański aktor Will Smith zrezygnował z członkostwa w Hollywoodzkiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Przyczyną jest sytuacja, która powstała między nim a prezenterem Chrisem Rockiem. Prezenter zażartował z żony Smitha, po czym aktor wszedł na scenę i go spoliczkował. Kierownictwo rozważało wydalenie Willa z transmisji rozdania, jednak zanim byli w stanie podjąć decyzję, Smith wygrał nagrodę dla najlepszego aktora za film “King Richard: Zwycięska rodzina”.

Rozpoczęto formalny przegląd sytuacji i zostaną wyciągnięte konsekwencje. Policja w Los Angeles poinformowała, że wie o incydencie, jednak nie będą podejmować żadnych działań, ponieważ nie została złożona oficjalna skarga. Osoba biorąca udział w zajściu odmówiła złożenia raportu policyjnego.

Żart prezentera

Żart Chrisa Rocka dotyczył fryzury żony Willa Smitha – Jady Pinkett-Smith. Prezenter prawdopodobnie nie wiedział o tym, że cierpi ona na łysienie plackowate i że to jest przyczyną jej ogolonej głowy. Reżyser nawiązał do filmu “G.I. Jane”z lat 90., w którym Demi Moore pojawiła się właśnie z ogoloną głową. Aktor po tym komentarzu Will Smith po całym zajściu przeprosił publicznie Chrisa mówiąc, że jego zachowanie było niedopuszczalne. Powiedział również, że żart o stanie zdrowia jego żony był dla niego zbyt trudny do zniesienia, i że zareagował zbyt emocjonalnie. Jakiś czas temu, Jada Pinkett-Smith opowiedziała o swoich problemach z wypadaniem włosów. Aktorka, która cierpi na alopecję, chorobę autoimmunologiczną atakującą mieszki włosowe, zamieściła klip, na którym widać pierwsze znaki choroby na jej ogolonej głowie.

Will Smith rezygnuje z Akademii

Aktor przyznał, że zawiódł zaufanie Akademii i skrzywdził wiele osób, w tym rodzinę Chrisa Rocka. Powiedział, że czuje się winny za to, że odebrał innym artystom możliwość świętowania i bycia uhonorowanym za ich pracę. Z tego powodu ogłosił swoje odejście z Akademii. David Rubin, prezes Akademii, poinformował, że rezygnacja Smitha została przyjęta, ale dochodzenie dalej będzie kontynuowane. 

Jakie konsekwencje poniesie Will Smith?

Przykre konsekwencje tego wydarzenia spotkały Willa również ze strony Netflixa oraz Sony. Netflix wstrzymał prace nad filmem “Fat and Loose” i odsunął je na nieokreśloną przyszłość. Jeśli chodzi o Sony, aktor miał dostać swoją rolę w filmie “Bad Boys 4” – kolejny raz wcielając się w policjanta Mike’a i również prace zostały zawieszone. Nie wiadomo co się stanie z produkcją pod tytułem “Emancipation”, która już w tym roku ma się pojawić na AppleTV+.

Jak widać, konsekwencje tej sytuacji są bardzo rozległe. Pomimo przeprosin aktora, branża show-biznesu jest wyczulona na jakiekolwiek akty przemocy i skutki takich działań mogą być tragiczne. Pytanie, co jeszcze spotka aktora ze względu na zaistniałą sytuację pozostaje otwarte.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *