Coraz bliżej do corocznej gali Oscarów, 27 marca 2022 odbędzie się 94 gala rozdania tej prestiżowej nagrody. Nominacje zostały ogłoszone już w lutym i ponownie w jednej z kategorii pojawił się polski kandydat, tym razem jest to film “Sukienka” Tadeusza Łysiaka nominowany w kategorii “najlepszy film krótkometrażowy”. Prowadzącymi gali według doniesień portalu “Variety” mają w tym roku być trzy aktorki: Regina Hall (“Straszny film”, “Czarny poniedziałek”), Amy Schumer (“Wykolejona”, “Babskie wakacje”) oraz Wanda Sykes (“Sposób na teściową”, “Evan Wszechmogący”). Rok 2022 to dla Oscarów rok innowacji – po raz pierwszy od 1927 roku swojego kinowego faworyta roku wybiorą także internauci. Można to zrobić poprzez serwis Twitter, używając hasztagów #OscarsFanFavorite oraz #Sweepstakes. Każdy z internautów może oddać głos nawet 20 razy dziennie, wskazując swoje ulubione filmy ubiegłego roku – nie muszą to być wyłącznie tytuły nominowane do Oscara.

Ważny konkurs odbywa się również w Europie, mowa o konkursie piosenki. Eurowizja 2022 dzięki zwycięstwu włoskiego zespołu Måneskin i ich piosenki “Zitti e Buoni” odbędzie się w Turynie, ostatni reprezentanci zostali wyłonieni w ten weekend. Polskim kandydatem będzie w tym roku Krystian Ochman, uczestnik programu “The voice of Poland” i posiadacz niesamowitego, operowego głosu – wokalista uzyskał zdecydowaną większość głosów jury i publiczności w eliminacjach. Gościem niemieckich i rumuńskich preselekcji była zwyciężczyni konkursu z 2016 roku – Jamala. Artystka reprezentowała wówczas Ukrainę i utworem „1944” nawiązującym do wojny i wydarzeń z czasów stalinowskiego reżimu zdobyła uznanie jurorów i publiczności z większości europejskich krajów. W tym roku dawny utwór Jamali nabrał zupełnie nowego znaczenia, tym razem stając się nawiązaniem do aktualnych wydarzeń. Podczas występów Jamala zadedykowała swój utwór wszystkim rodakom walczącym obecnie o wolność Ukrainy, otrzymując owacje na stojąco, a w zbiórce zorganizowanej podczas jej występu udało się zebrać aż 67 milionów euro, które będą przeznaczone na pomoc Ukrainie.

Zanim rozpoczną się finały Eurowizji, w telewizji będzie można obejrzeć pierwszą edycję popularnego zagranicznego show muzycznego pt. “Mask Singer”. Tajemniczy program rozrywkowy ruszył właśnie w stacji TVN i będzie emitowany przez najbliższe kilka tygodni w każdą sobotę o godzinie 20:00. Każdy odcinek to występy zamaskowanych uczestników, którymi stały się osoby z polskiego show-biznesu. Zadaniem widzów i jurorów jest zdemaskowanie śpiewających w kostiumach osób, a w jury jako detektywi zasiadają Julia Kamińska, Joanna Trzepiecińska, Kuba Wojewódzki oraz Kacper Ruciński. W każdym tygodniu pod koniec odcinka jeden z uczestników zdejmuje maskę i ujawnia swoją tożsamość.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *