Strona główna » Wiadomosci » STĘŻYCA. Wolontariat 50+ ma już 5 lat

STĘŻYCA. Wolontariat 50+ ma już 5 lat

Dodano: 2012-11-21, autor: Redakcja Gazety

Bal Sponsora zainaugurował obchody 5-lecia Wolontariatu 50+ ze Stężycy.

Wśród zaproszonych gości

byli wójt gminy Tomasz Brzoskowski, jego zastępca Ireneusz Stencel, proboszcz ks. Bogdan Lipski, sołtys Halina Kulwikowska, sponsorzy oraz zaprzyjaźnione „Kaszubianki” z Kamienicy Szlacheckiej.

Na wstępie uroczystości,

podziękowano osobom wspierającym działalność „Pięćdziesiątek” oraz przedstawiono multimedialną prezentację z dotychczasowej działalności. A potem już do wspólnej zabawy zagrzewała muzyka w wykonaniu zespołu „Delecto” z Kamienicy Szlacheckiej.

W ramach obchodów urodzin,

23 panie z Wolontariatu 50+ biorą udział w projekcie KUL, finansowanym przez Unię Europejską, pt. „Wędrowny Uniwersytet Ludowy - powrót na Wzgórza Szymbarskie”. Do tej pory odbyły się zajęcia z komunikacji międzyludzkiej, autopromocji, wizażu, kultury i historii Kaszub, papieroplastyki i obrzędowości bożonarodzeniowej, decupage.

- Czeka nas jeszcze szkolenie komputerowe – mówi Irena Ziomkowska. - Ponadto będziemy szukać dodatkowych dochodów, a także odbędziemy dwie podróże studyjne. Naszym autorskim projektem są spotkania z seniorami, przy muzyce i kawie. Organizujemy też, wspólnie z Domem Pomocy Społecznej, bufet, obsługujący uczestników „Runde Kaszebe”.

Włączamy się we wszelkie przedsięwzięcia, podejmowane w naszym sołectwie, parafii i gminie, takie jak np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Żonkil, Parafiada i inne. Staramy się dbać o kondycję i dobre samopoczucie. Pomagamy nie tylko wzajemnie sobie, ale przede wszystkim innym, bo to główne zadanie wolontariatu. Nie obce nam są marsze z kijkami, aerobik, czy komnata solna. Chciałabym w imieniu nas wszystkich podziękować wszystkim, którzy włączyli się w obchody naszego małego jubileuszu i wspieraja nas w codziennej działalności.
Wolontariat 50+ liczy 23 osoby. Są to panie w przedziale wiekowym 50 - 82 lata.

Sponsorzy:

wójt Tomasz Brzoskowski, Rada Sołecka, ks. proboszcz Bogdan Lipski, Ochotnicza Straż Pożarna, Kaszubianki, Biblioteka w Stężycy, Anna i Marek Zarachowie, Janina i Józef Kordowie, Alicja i Joachim Domaschke, Ubojnia „Obojan”, Joanna i Dariusz Czarneccy, Halina i Wojciech Formelowie, Bogumiła i Roman Myszkowie, Alicja i Stanisław Hirszowie, Dorota i Tomasz Zielkowie, Genowefa i Kazimierz Mejerowie, Urszula i Jan Zaborowscy, Joanna i Marek Głodowscy.


 
 
 
„Posłuchaj, co ma do powiedzenia historia”…

… i zwiedzaj muzea i obiekty turystyczne z naszym elektronicznym przewodni...

Kategoria: Inne

 
 
 
 
Wydawca

Spółka Wydawnicza Remus Sp. z o.o.
pl. Św. Brunona 7
83-300 Kartuzy

Operator

24group.pl - Tworzenie stron internetowych
www.24group.pl
kontakt@24group.pl

Copyright © 2011 Gazeta Kartuska

Partnerzy