Strona główna » Wywiady » Stadion lekkoatletyczny w Kartuzach i hala w Kiełpinie

Stadion lekkoatletyczny w Kartuzach i hala w Kiełpinie

Dodano: 2008-08-26, autor: Redakcja Gazety

- to kolejne plany przetargowe kartuskiego samorządu.
- To będzie wielka inwestycja - mówi wiceburmistrz Tomasz Brzoskowski. - Stadion będzie lekkoatletyczny, z pełnowymiarową płytą boiska i krytymi trybunami. Ta inwestycja połączona będzie z budową nowoczesnej hali sportowej w Kiełpinie, a zakończenie tego wielkiego zadania planowane jest na połowę 2010 roku.
Jak się dowiedzieliśmy, 15 sierpnia poszło ogłoszenie przetargowe do Biuletynu Unii Europejskiej. Przetarg potrwa do grudnia br. W tym wypadku wystąpiła konieczność ogłoszenia przetargu normalnym trybem, jak i w Biuletynie Unijnym, ponieważ wartość inwestycji przekracza 55 mln euro.
- Nie ma dofinansowania na to zadanie - wyjaśnia wiceburmistrz. - Tu wszystko odbywa się innym trybem, za pomocą koncesji na roboty budowlane. To nowa forma partnerstwa publiczno - prywatnego. Koncesja wygląda tak, że z przychodów będzie spłacana część inwestycji, np. z reklam, wynajmu itd. W praktyce wygląda to tak, że gmina udziela jakby koncesję na te obiekty, polegającą na tym, że z tytułu wynajmu, reklam itp., firma będzie pobierała dochody, ale będzie też utrzymywać te obiekty. Natomiast Gmina przez 15 lat będzie go spłacać i użytkować. To prawo powoli wchodzi do Polski, skorzystał już z tej możliwości Kraków, my jako gmina, też chcemy być innowacyjni.
Jeżeli w grudniu nie będzie odwołań do przetargu, to w styczniu Gmina podpisze umowę na tę inwestycję.
- Z dokumentacją realnie moglibyśmy się uporać do maja 2009 roku, a z robotami ruszyć już ok. 13 maja przyszłego roku. To zadanie nie jest zależne od żadnych dofinansowań, więc jest pewne. Natomiast zależne jest od tego, ile wynosić będzie składka miesięczna, którą Gmina będzie musiała płacić. Jak uczula nas pani burmistrz, musimy bowiem liczyć siły na zamiary, same ambitne plany to za mało. Dlatego nie ukrywam, że czekają nas ciężkie negocjacje, ale na pewno warto - dodaje T. Brzoskowski.
Gdyby udało się zrealizować te plany, kartuski samorząd miałby czym się pochwalić.
|
L.P.


 
 
 
„Posłuchaj, co ma do powiedzenia historia”…

… i zwiedzaj muzea i obiekty turystyczne z naszym elektronicznym przewodni...

Kategoria: Inne

 
 
 
 
Wydawca

Spółka Wydawnicza Remus Sp. z o.o.
pl. Św. Brunona 7
83-300 Kartuzy

Operator

24group.pl - Tworzenie stron internetowych
www.24group.pl
kontakt@24group.pl

Copyright © 2011 Gazeta Kartuska

Partnerzy