Strona główna » Sport » Boccia – gra dla wszystkich

Boccia – gra dla wszystkich

Dodano: 2011-11-18, autor: Redakcja Gazety

BOCCIA jest dyscypliną paraolimpijską, posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne, ale jest także doskonałą grą dla pełnosprawnych – sprawdza się jako gra integracyjna.
Poza kształtowaniem sprawności fizycznej daje możliwości integracyjnego działania w atmosferze tolerancji i poszanowania inności fizycznej. Ma proste zasady, nie stawia graczom żadnych ograniczeń wiekowych, czy sprawnościowych. Nie wymaga drogiego sprzętu, ani nawet sal sportowych. Posiada nieskończenie wiele rozwiązań taktycznych.
W boccię można grać niemal w każdych warunkach i z powodzeniem wykorzystać ją w czasie różnorodnych zajęć o charakterze rekreacyjno-sportowym, na lekcjach wychowania fizycznego, zajęciach pozalekcyjnych, festynach, obozach i koloniach, a także w działaniach terapeutycznych.
Na hali sportowej w Pomieczynie
spotkało się na rozgrywkach II Turnieju Bocci osiem drużyn. Ich skład tworzyły osoby niepełnosprawne ze Stowarzyszenia Tacy Sami oraz reprezentanci z ośrodków w Kartuzach, Żukowie i Sikorzynie. W przygotowaniu i prowadzeniu rozgrywek pomagali wolontariusze z Zespołu Szkół w Pomieczynie. Uczestnicy, którzy przybyli na turniej, grali w 3-osobowych drużynach, które rozegrały pomiędzy sobą mecze. W spotkaniu uczestniczyli też rodzice i rodzeństwo osób niepełnosprawnych. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, nagrody i dyplomy. Zorganizowanie zawodów było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON, które pozyskało Stowarzyszenie Tacy Sami z Przodkowa. Zawody bardzo podobały się zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i ich opiekunom, dlatego skorzystają z zaproszenia prezesa ośrodka sportowo-rehabilitacyjnego w Mauszu i tam 19 listopada i 10 grudnia będą usprawniać swoją grę w Boccię.
Turniej Bocci odbędzie się również pod koniec listopada. Tu o miano najlepszych będą się ubiegać reprezentanci szkół podstawowych z terenu gminy Przodkowo. Turniej odbędzie się po raz czwarty, obecnie trwają rozgrywki międzyklasowe w poszczególnych placówkach.
B.L.


 
 
 
„Posłuchaj, co ma do powiedzenia historia”…

… i zwiedzaj muzea i obiekty turystyczne z naszym elektronicznym przewodni...

Kategoria: Inne

 
 
 
 
Wydawca

Spółka Wydawnicza Remus Sp. z o.o.
pl. Św. Brunona 7
83-300 Kartuzy

Operator

24group.pl - Tworzenie stron internetowych
www.24group.pl
kontakt@24group.pl

Copyright © 2011 Gazeta Kartuska

Partnerzy